• شعار سال 99 و عکس رهبری
  • ساختمان منطقه
  • عکس منطقه
  • پاییز 1
  • گل 1
  • پاییز 2
 
  امروز
چهارشنبه
بهمن 1399
8
قمری:14 جمادى الثانية 1442

میلادی:27 ژانویه 2021
 
تاریخ : يکشنبه 21 دي 1399     |     کد : 4913

شهردار منطقه 3 تبریز:

به غیر از کاشت گل در طرح نوروزی، سال آینده به جهت خودکفائی هزینه نخواهیم کرد

بیش از 100 هزار نشا و گل در دو سالن گلخانه شهرداری منطقه 3 تبریز، توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه تولید شد که با این کار شهرداری منطقه در حوزه تولید گل به خودکفایی رسیده و برای کاشت در فصل بهارو تابستان سال آینده هزینه ای صرف نخواهد کرد.

 به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ تبریز؛ داوود طالب نژاد شهردار منطقه خبر از خودکفایی منطقه در تولید نشا و گل مورد نیاز داد و گفت: شهرداری منطقه برای کاشت گل در معابر و فضاهای سبز و پارک های سطح حوزه استحفاظی منطقه در فصل بهارو تابستان سال آینده ، نیازی به خرید گل از خارج از مجموعه نداشته و هزینه ای نخواهد کرد.
 
طالب نژاد، امکانات و فضای گلخانه ای شهرداری منطقه را دو سالن سرپوشیده ذکر کرده وتوضیح داد: گلخانه شماره 1 منطقه واقع در پارک منظریه با 1 هزار و 850 مترمربع مساحت و گلخانه شماره واقع در محوطه ساختمان معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه با 850 مترمربع مساحت، به صورت اساسی تعمیر و بازسازی شد.
 
وی از اقدامات انجام گرفته در خصوص بازسازی این دو سالن گفت: کلیه پوشش کهنه این دو سالن گلخانه تخریب شده و مجددا با پلاستیک مخصوص (uv) دار دفع کننده اشعه ماوراء بنفش پوشانده شد و همچنین 10 مشعل سیستم گرمایشی و 6 عدد سیستم تهویه  این دو گلخانه تعویض و نوسازی گردید.
 
شهردار منطقه ادامه داد: بعد از نوسازی و بهسازی در این دو سالن گلخانه منطقه، بیش از 100 هزار نشا و گل توسط واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه، جهت کاشت در طرح استقبال از بهار و همچنین کاشت بهاره تولید شده است.
 
وی، قزلی، رعنا، شاهپسند، گازانیا، مغربی، ردبکیا، کوکب، برگ‌سفید، میمونی و استوسپریوم را از نشا و گل‌های تولیدی این دو مجموعه عنوان کرد و افزود : سعی شده گل‌های تولیدی، از تنوع بیشتری برخوردار بوده و همچنین گل‌هایی با عمر بیش از یک سال یعنی دو و سه ساله تولید شود که از این طریق نیز در هزینه‌ها صرفه جویی شود.
 
 


PDF چاپ چاپ