• شعار سال 99 و عکس رهبری
  • ساختمان منطقه
  • عکس منطقه
  • پاییز 1
  • گل 1
  • پاییز 2
 
  امروز
چهارشنبه
بهمن 1399
8
قمری:14 جمادى الثانية 1442

میلادی:27 ژانویه 2021
 
تاریخ : شنبه 15 آذر 1399     |     کد : 4836

از سوی معاونت خدمات شهری صورت گرفت ؛

تشریح اقدامات قرارگاه عملیاتی شهرداری منطقه ۳ تبریز

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۳ تبریز اقدامات قرارگاه عملیاتی این منطقه را تشریح کرد‌.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ کلانشهرتبریز ، علی دهقانی با تشریح اقدامات قرارگاه عملیاتی شهرداری منطقه ۳ از تشکیل جلسات  قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سطح منطقه به صورت مستمر خبر داد و افزود: این جلسات به صورت مداوم تا اطلاع ثانوی و با مشارکت نهادهای مربوطه مثل علوم پزشکی ، آتش نشانی و اتاق اصناف برگزار می گردد تا تمهیدات لازم در این خصوص صورت پذیرد.
وی افزود : در این راستا اکیپ های این قرارگاه دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا را در معابر و خیابان های سطح حوزه به اجرا در می آورند.
وی اضافه کرد : اکیپ های قرارگاه عملیاتی منطقه به اصناف واقع در حوزه این شهرداری در خصوص منع فعالیت گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ نظارت دارند و در موارد لازم به تذکر لسانی و ارشادی به واحد های صنفی اقدام می کنند و در صورت عدم توجه با هماهنگی نیروی انتظامی و اتاق اصناف، اقدام به تعطیلی محل فعالیت می کنند.
دهقانی از تهیه محتوای تبلیغی و آموزشی در این خصوص خبر داد و اضافه کرد : سیستم اطلاع رسانی صوتی به صورت روزانه شهروندان را به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه تشویق می کنند.
وی کاهش حضور کارکنان در محیط کار طبق دستورالعمل ستاد کرونا را از دیگر اقدامات این قرارگاه برشمرد و تاکید کرد: تشدید اقدامات ضدعفونی در وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس ها ،  تاکسی ها و مبلمان شهری ، سرویس های بهداشتی از دیگر اقداماتی است که توسط این قرارگاه صورت می گیرد.
وی تاکید کرد ؛  در این مدت همچنین  اقدامات جدی به منظور جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به اداره صورت می گیرد.
تعطیلی بوستان‌ها باتوجه به شیوع کرونا از دیگر اقداماتی بود که معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ به آنها اشاره کرد.
وی به ضدعفونی فرهنگسراها و ابنیه های شهرداری به صورت مستمر اشاره کرد و گفت: همچنین شستشو و ضدعفونی باکس ها و زیرباکس های زباله به صورت مستمر در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در دستور کار این معاونت قرار دارد.
توزیع اقلام بهداشتی منجمله ماسک و ژل ضدعفونی کننده بین پاکبانان و راننده های خودرو حمل زباله به صورت مستمر و ارائه آموزشهای بهداشتی لازم به آنها از دیگر اقداماتی بود که علی دهقانی به آنها اشاره کرد
وی افزود: همچنین‌ تمهیدات لازم برای پشتیبانی اقلام بهداشتی و ضدعفونی با توجه به آغاز فصل سرما برای تأمین کالای بهداشتی لازم جهت‌ در اختیار‌قرار دادن کارکنان خدماتی اندیشیده شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ تبریز همچنین به انجام انجام تست کرونا  و غربالگری بین کارکنان معاونت خدمات شهری با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: ضدعفونی مستمر معابر و مکانهای پرتردد مثل مقابل بیمارستان ها ، مدارس ، ادارات و .....از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون به صورت مستمر ادامه دارد و این اقدام تا ریشه کنی این بیماری ادامه خواهد داشت.

                      
 


نوشته شده در   شنبه 15 آذر 1399  ساعت  09:07   توسط   امور ارتباطات شهرداری منطقه 3    تعداد بازدید  26
PDF چاپ چاپ