• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
يکشنبه
آذر 1399
16
قمری:21 ربيع الثاني 1442

میلادی:6 دسامبر 2020
 
تاریخ : پنجشنبه 29 آبان 1399     |     کد : 4806

شهردار کلانشهر تبریز :

در پارک باغشمال برای شهروندان فضایی خاطره‌انگیز ایجاد می‌کنیم

مرکز پژوهشهای شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور اعضاء شورای اسلامی و شهردار و معاون فنی و عمرانی و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و شهردار منطقه 3، میزبان بررسی کاربری های پارک در حال احداث باغشمال در محل سابق پادگان ارتش شد.

مرکز پژوهشهای شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور اعضاء شورای اسلامی و شهردار و معاون فنی و عمرانی و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و شهردار منطقه 3، میزبان بررسی کاربری های پارک در حال احداث باغشمال در محل سابق پادگان ارتش شد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ تبریز؛ کاربری های پارک 10 هکتاری در حال احداث باغشمال (مجموعه تاریخی- فرهنگی) در محل سابق پادگان ارتش ، با میزبانی مرکز پژوهشهای شورای اسلامی کلانشهر تبریز بررسی شد.

جلسه با میزبانی رییس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی و عضو شورای اسلامی شهر تبریز محمد باقر بهشتی و با حضور شهردار تبریز ایرج شهین باهر، معاون فنی و عمرانی وی محمدحسین اسحقی و معاون فرهنگی و اجتماعی ورزشی حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی، شهردار منطقه 3 داوود طالب نژاد و سایر اعضاء شورای اسلامی از جمله آقایان شکور اکبرنژاد، سعید دباغ نیکو خصلت، فرج محمد قلیزاده و خانم سونیا اندیش و کارشناسان کمیسیون ها، در سالن اجتماعات مرکز پژوهشهای شورای اسلامی کلانشهر تبریز برگزار شد.

شهردار تبریز ایرج شهین باهر، با قدردانی از حمایت ها و راهنمایی های شورای اسلامی شهر تبریز،  از موارد مهم و در نظر گرفته شده در احداث پارک باغشمال، به احیاء بخشی از عمارت باغشمال قدیم تبریز اشاره کرده و گفت: سعی کرده ایم در پارک باغشمال برای شهروندان فضایی خاطره انگیز ایجاد کنیم.

شهین باهر افزود : با دستور کار قرار دادن احداث بخشی از معماری عمارت باغشمال قدیم، و لحاظ کردن المان ها و فرم های خاص معماری آن زمان ، می خواهیم فضایی نوستالوژیک را برای شهروندان شهر تبریز و دوستداران تبریز کهن و عزیزان ارتشی و سربازان عزیز فراهم نماییم.

شهین باهر اجرای ساختمان کلاه فرنگی در این پارک را نمونه ای از معماری باغشمال عنوان کرد که میتواند یادآور آن سالهای گذشته باشد.

وی افزود: زیر سازی ها و اقدامات عمرانی لازم نیز با سرعت و دقت برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در پارک ، در حال اجرا می شود.

داوود طالب نژاد شهردار منطقه در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از همراهی شورای اسلامی کلانشهر تبریز و راهنمایی ها و پشتیبانی های شهردار تبریز و معاونان وی، گزارشی از روند تملک زمین برای احداث پارک و سایر مشکلات را برای حضار تشریح نمود.

شهردار منطقه، بعضی از تاسیسات موجود در زمین اختصاص یافته برای احداث پارک باغشمال را فرسوده و غیر قابل استفاده عنوان کرد و گفت: این مسئله باعث تغییراتی جزئی در روند اجرا شد.

طالب نژاد،در بخشی از توضیحات خود به سیستم آبرسانی پارک را در نوع خود منحصر به فرد اعلام کرده و گفت: سعی کردیم نحوه لوله کشی برای آبیاری فضاهای سبز پارک را به شکلی طراحی و اجرا کنیم که در صورت بروز هرگونه مشکل در شبکه آبیاری، مجبور به قطع آب کل شبکه آبیاری پارک نباشیم.

حاضران جلسه، هر کدام نکته نظرات و پشنهادات خود را در خصوص کاربری های پارک باغشمال، طرح نموده و بعداز بررسی برای اجرا جمع بندی کردند.

 

 

 

 

 


 


نوشته شده در   پنجشنبه 29 آبان 1399  ساعت  02:07   توسط   اصغر قلی پور    تعداد بازدید  73
PDF چاپ چاپ