• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
يکشنبه
آذر 1399
16
قمری:21 ربيع الثاني 1442

میلادی:6 دسامبر 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1399     |     کد : 4802

امسال تا امروز در سطح حوزه شهرداری منطقه 3 تبریز؛

بیش از 95 هزار درخت و درختچه کاشته شده است

از ابتدای امسال تا به امروز در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه 3تبریز، بیش از 95 هزار اصله و بوته درخت و درختچه سازگار با شرایط جوی و اقلیمی تبریز کاشته شده است.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ تبریز؛ شهردار منطقه داوود طالب نژاد خبر از کاشت 95 هزار اصله و بوته درخت و درختچه در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه داد و گفت: نوع درخت و درختچه های کاشته شده در سطح منطقه برای رشد مناسب، منطبق با شرایط اقلیمی و جوی شهر تبریز انتخاب شده است.
طالب نژاد، حجم کاشت درخت و درختچه امسال نسبت به سال گذشته را تقریباً از افزایش سه برابری برخوردار دانسته و افزود: سرانه فضای سبز پارسال در سطح حوزه منطقه 5/8 مترمربع بود که انشالله تا پایان امسال ، با تلاش مجموعه کارکنان شهرداری منطقه و بخصوص واحد سیما، منظر و فضای سبز شهری منطقه مطابق پیش بینی ها، امیدواریم با احداث 4 پارک باغشمال، سفیر امید، شهریار و صائب، سرانه منطقه را به 10 مترمربع افزایش دهیم.
وی کل مساحت حال حاضر فضاهای سبز شهرداری منطقه را 2 میلیون و 140 هزار مترمربع یعنی 214 هکتار عنوان کرده و تصریح نمود: از این 214 هکتار، 47 هکتار را پارک های سطح حوزه به خود اختصاص داده اند که با اتمام عملیات های عمرانی 4 پارک در حال احداث امسال از جمله پارک 10 هکتاری باغشمال در ضلع شمال شرقی چهارراه ارتش، پارک 6 هکتاری شهریار در ضلع جنوبی شهرک شهید تجلائی، پارک 1 هکتاری سفیر امید شهرک طالقانی و پارک صائب در خیابان صائب، 17 هکتار دیگر به وسعت پارک های منطقه افزوده شده و کل مساحت پارکهای موجود در حوزه استحفاظی منطقه ، به 640 هزار مترمربع یعنی به 64 هکتار خواهد رسید.
طالب نژاد محل 95 هزار اصله و بوته درخت و درختچه کاشته شده از ابتدای امسال تا به امروز را، 19 پارک و سایر فضاهای سبز موجود در کوی، معابر، خیابان ها و میدان های سطح منطقه عنوان کرد.
وی از گونه های درختان کاشته شده به نارون، اقاقیا، عرعر، سرو، کاج تهران، کاج سیاه، توت کاکوزا، بیدمجنون و زبان گنجشک و از گونه های درختچه کاشته شده نیز به پریکانتا، دم موش، ارغوان، آقطی، ژونی پرس، ختمی، بوداغ، برگ نو، زرشک، رز و نسترن اشاره کرد.
شهردار منطقه از بیشترین نوع درختان کاشته شده در سطح منطقه را نارون، اقاقیا و کاج و بیشترین نوع درختچه ها را پریکانتا، ارغوان و ختمی نام برده و گفت: در تمامی خیابان ها و پارک های سطح حوزه از انواع درختان کاشته شده است ولی به جهت نیاز در دو پارک جنگلی یادگار امام(ره) و پارک مشروطه درختان زیادی کاشته شد.
 

                                                       امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ کلانشهر تبریز
 


نوشته شده در   چهارشنبه 28 آبان 1399  ساعت  01:42   توسط   اصغر قلی پور    تعداد بازدید  36
PDF چاپ چاپ