• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
چهارشنبه
مهر 1399
30
قمری:04 ربيع الأول 1442

میلادی:21 اکتبر 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398     |     کد : 3954

با مدیریت فرهنگسرای کوثر و مربیگری کارشناس تربیت بدنی؛

ورزش صبحگاهی در پارک کوی استادان برگزار شد

ورزش صبحگاهی صبح امروز با حضور جمع کثیری از بانوان علاقه مند در پارک کوی استادان با مدیریت و برنامه ریزی فرهنگسرای کوثر شهرداری منطقه 3 تبریز برپا شد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 3 تبریز؛ صبح امروز با حضور بیش از 200 نفر از بانوان، ورزش صبحگاهی از ساعت 8 تا 9 در پارک کوی استادان واقع در ضلع شرقی میدان بقائیه خیابان منتظری، زیرنظر فرهنگسرای کوثر شهرداری منطقه 3 تبریز برگزار شد.
ورزش صبحگاهی روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) هر هفته از ساعت 8 تا 9 صبح با مربیگری مجید حکیمی کارشناس تربیت بدنی برپا می‌شود که در این کلاس‌ها اصول پایه‌ای ورزش در قالب نرمش‌های ایروبیک، کاردیو، اینتروالست به شهروندان حاضر آموزش داده می شود.
حکیمی، نتایج برگزاری کلاس های ورزشی را موثر در افزایش سطح سلامت جسمی و روحی شرکت کنندگان دانسته و گفت: اجرای نرمش ها و ورزش صبحگاهی راندمان کاری را بالا برده و باعث افزایش عملکرد بدنی شده و خمودگی و کسالت را کم کرده و در طی مدت زمان از بین می برد.

مربی ورزش صبحگاهی، عامل بخشی از پیدایش و وجود استرس و اضطراب را  کم تحرکی و عدم ورزش شمرده و افزود: انجام نرمش‌ها و حرکات بدنی در ورزش‌های صبحگاهی علاوه بر رفع رخوت و کسالت ، باعث افزایش نشاط و شادابی نیز می شود.
وی انجام حرکات اصلاحی را در درمان قوژ پشتی، قودی کمر و انحراف مفصل خیلی موثر دانسته و اظهار داشت: با اجرای حرکات ساده ورزشی به شکل سرپائی می توان از بروز چنین عوارضاتی در حد قابل توجهی جلوگیری کرد.یکی از بانوان ورزشکار شرکت کننده در ورزش صبحگاهی پارک کوی استادان به بهره‌مندی خود از این کلاس ها اشاره کرده و گفت: من یک مشکل در ناحیه شانه ام داشتم که با انجام نرمش های پیشنهادی مربی ورزشی ورزش صبحگاهی آقای حکیمی در طی سه هفته مشکلم رفع شد در حالیکه پزشک معالجم با تجویز دارو، پروسه درمانی حداقل یکساله ای را برایم پیش بینی کرده بود.
خانم ورزشکار دیگری هم با تقدیر از برنامه‌ریزی فرهنگسرای کوثر شهرداری منطقه و سایر مسئولان در برگزاری کلاس‌های ورزش صبحگاهی در این پارک، به مشکل اجرای ورزش صبحگاهی در فصول سرد سال بخصوص زمستان در پارک اشاره کرده و گفت: اگر امکانی فراهم گردد که بخشی از پارک برای اجرای ورزش صبحگاهی به صورت موقتی مسقف شود، امکان شرکت و استفاده از این فرصت ها نیز فراهم شده و به خاطر سرما تعطیل نمی گردد.
 
                                                                                               امورارتباطات شهرداری منطقه 3 کلانشهر تبریز


 


نوشته شده در   چهارشنبه 24 مهر 1398  ساعت  01:54   توسط   اصغر قلی پور    تعداد بازدید  201
PDF چاپ چاپ