• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
سه شنبه
تير 1398
25
قمری:13 ذو القعدة 1440

میلادی:16 ژوئیه 2019
 
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397     |     کد : 2991

مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی ؛

بسیج عطیه ای خداوندی است

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز در قالب همایشی با میزبانی حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه3 تبریز گرد هم آمدند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3 تبریز؛ همایشی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ، با حضور بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز ، مشاور شهردار در امور ایثارگران ، مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی ، معاونان سازمان بسیج ، مدیر عامل آتش نشانی شهرداری تبریز ، شهردار منطقه 5 ، مدیر بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه و خانواده معزز شهدا و ایثارگران برگزار شد.


همایش هفته بسیج در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و با اجراء سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گروهان موزیک سپاه عاشورا آغاز گردید.


میزبان همایش ، فرمانده حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا ، شهردار منطقه 3 ، داود طالب نژاد ضمن خیرمقدم گویی هفته بسیج خدمت حضار، بسیج را اندیشه ای والا و تفکری پویا عنوان کرد.
طالب نژاد ، بصیرت و بصیرت افزایی را لازمه پویایی بسیج دانسته و گفت: باید موقعیت زمانی ، نیازها و برنامه ریزی ها را طبق فرموده مقام معظم رهبری در اولویت و قدم اول بسیج بدانیم.


همایش بسیج بعد از پخش نماهنگ تهیه شده از سوی واحد فرهنگی حوزه 2 مقاومت ، با شعرخوانی جانباز و بسیجی شاعر ،آقای عظیمی با موضوع بسیج و هفته وحدت ادامه یافت.
سخنران همایش ، مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی سردار شاکر ، مهربانی را کلید گشایش محبت و عنایت خداوندی شمرد و گفت: طبق روایات هر کس اهل مهربانی نباشد انتظار الطاف خداوندی را نباید داشته باشد.


شاکر، دنیا را دنیای امتحان و آزمون و عبرت عنوان کرد و افزود: مجالس و محافل مان باید مبتنی بر حکمت و رفتار علوی باشد، یعنی عامل به اندیشه و معرفت علوی باشیم.
وی ، بهترین تعبیرها در مورد بسیج را ، تعابیر بیانی کلام امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ذکر کرده و گفت: مطابق توصیه های امام و رهبری ، عمل صالح از الزامات موفقیت بسیج است.


مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی ، آرمان بسیجیان را آرمان امام خمینی (ره) ذکر کرد و اظهار داشت: آرمان بسیجیان ، زمانی قابلیت تحقق خواهد یافت که جامعه مطابق با اصول و قواعد فرهنگ بسیجی که همان فرهنگ علوی است ، حرکت و زندگی کند.
فرمانده اسبق سپاه منطقه استان ، بسیج را دارای تفکر آرمانی دانسته و گفت: درست است که آرمانی فکر می کنیم و آرمان گرایی داریم ولی به هیچ وجه دور از واقعیت های جامعه نگاه نکرده و حرکت نمی کنیم.


شاکر افزود : از سال 1990 به بعد در دنیا تحولات عظیمی در عرصه تکنولوژی اتفاق افتاده و در حال حاضر زمان، زمان جنگ سایبری و بیولوژیکی و پرتوی است و تنها می توان پنج درصد جنگ ها را به شکل سنتی آن متصور شد و بقیه جنگ ها بصورت جنگ های نیابتی و بی قاعده و مردم محور است.
وی بر لزوم تجدید نظر در مدیریت ها تأکید نموده و ادامه داد: باید نقشه راه و برنامه های عملیاتی و ارزیابی ها را با تفکرات و آرمان های بسیجی بازخوانی و بازمهندسی نماییم و در مدیریت ها تجدید نظر کرده و تمدن ایرانی و تمدن اسلامی را در بازآفرینی قدرتمان لحاظ نماییم.


شاکر، فلسفه و ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران را پایه ریزی شده بر حوزه نرم دانسته و گفت: ماهیت نظام ما ملهم از قرآن بوده و بدون راهبری مقام معظم رهبری موفقیتی برای نظام متصور و امکان پذیر نیست.
سردار شاکر به جایگاه کهن و ارزشمند و تاثیرگذار اقوام ایرانی اشاره کرد و یادآور شد : ایران اسلامی سالیان سال با اقوام در کنار هم و در صلح و آرامش و صمیمیت زندگی کرده ، پس باید عمومیت و همگانی بودن را در جامعه ایرانی همیشه مد نظر استراتژی های خود قرار داده و از طرفی نیز منافع ملی مان را خطوط قرمز نظام بدانیم و به شکلی رفتار نماییم که از چند صدایی به عنوان فرصت استفاده نموده و از آسیب های احتمالی مدیریت غلط در عرصه چند صدایی جلوگیری نماییم.


وی در پایان بسیج را عطیه ای خداوندی ذکر کرده و صعه صدر را از ویژگی های مهم بسیجی بودن عنوان کرد و ادامه داد : هفته بسیج مجالی برای بازخوانی و ورود به موضوع و موضوعیت دادن به موضوع بسیج و بسیجی و عمل کردن به آرمان های بسیج که همان عمل به آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است ، عنوان کرد.


همایش بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز که با میزبانی حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه3 تبریز برپا گردیده بود با پخش نماهنگ مولودیه به کار خود پایان داد.
 
                                                     روابط عمومی شهرداری   منطقه3 تبریز
 


اصغر قلی پور