• 2018
  • چهارراه طالقانی
  • باغ پارک امامی
  • فضای سبز
  • ساختمان منطقه
  • استراحتگاه پارک جنگلی یادگار امام
  • لاله
  • پارک مشروطه
 
  امروز
يکشنبه
دي 1397
30
قمری:14 جمادى الأولى 1440

میلادی:20 ژانویه 2019
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 2575

شهردار تبریز در جمع اصحاب رسانه:

شفاف‌سازی یکی از اصول مهم مدیریتی شهرداری تبریز است/اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت اول مدیریت شهری

شهردار تبریز اظهار کرد: شفاف‌سازی یکی از اصول مهم مدیریتی شهرداری تبریز است و ما نیز سعی می کنیم در خصوص عملکرد و برنامه‌های مدیریت شهری پاسخگو باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 تبریز، به نقل از شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در جمع خبرنگاران با توجه به وسعت مسئولیت های شهردرای ها خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی و وسعت مسئولیت هایی که  شهرداری در حوزه مدیریت  شهری دارد بیشترین تعامل را نیز با شهروندان دارد.

وی ادامه داد: خدمات و فعالیت های شهرداری روزانه و گسترده است و در این راستا مشکلات و ابهاماتی به وجود می آید.

مهندس ایرج شهین باهر همچنین گفت: موضوعاتی که برای مردم شفاف نیست  باید شفاف سازی شود به عنوان شهردار تبریز اعتقاد دارم مدیران در ارتباط با رسانه قائم به فرد رفتار می‌کنند.

شهردار تبریز یادآورشد: اکثر مدیران شهرداری سعی می کنند مشکلات و ایرادات را به مردم و رسانه ها شفاف سازی کنند اما تعدادی از مدیران اعتقادی به رسانه ندارند و با مردم و رسانه فاصله می گیرند که احساس می کنم جز خصوصیات شخصی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهرداری ها متکی به شهروندان هستند یادآور شد: شهرداری به عنوان نهاد عمومی و نه نهاد دولتی که گردش آن با پول مردم است  نهایتا متعلق به مردم است و برنامه هایی که انجام می دهد برای رفاه آسایش و آرامش مردم است و آنچه که برای ما مهم است خواست مردم است.

شهردار تبریز اظهارکرد: گاهی برخی مدیران و تصمیم گیرندکان احساس می کنند تصیمشان تصمیم خوب است اما شهروندان آن تصمیم را نمی پسندند و اصرار دارند که این تصمیم را اجرایی کنند .

شهین باهر خواست شهروندان را مصلحت عمومی دانست و یادآور شد همه باید در راستای خواسته های مردم قدم برداریم.

وی همچنین گفت: ما به دنبال شفاف سازی در موضوعات هستیم و مدیران باید با شهروندان به صورت مستقیم در ارتباط باشند چرا که مجموعه شهرداری  برای پنهان کردن موضوعی ندارد و همه تلاش می کنیم برای شهر و برای شهروندان قدم برداریم.

شهردار تبریز با اشاره به مسئولیت های سابق خود خاطرنشان کرد: روش مدیریت شفاف را در مسئولیت های دیگری که بر عهده داشتم مد نظر داشته‌ام شهرداری نهاد کاملا مردمی است و اعتقاد دارم مردم باید از تمامی امور و مشکلات اطلاع داشته باشند.

مهندس شهین باهر اظهارکرد: اما در کنار این موضوعات مثل سایر مجموعه ها در شهرداری هم منافع جناحی و گروهی هم مطرح است که باید مدیریت کنیم، دنیا عرصه رقابت است و جناح ها گروهها و احزاب به همین دلیل به وجود آمده اند.

شهردار تبریز همچنین گفت: احساس می کنم گاهی در برخی بخش ها غیر واقعی و بی انصافانه به موضوعات پرداخت می شود.

وی با اشاره به مدیریت خود در شهرداری تبریز یادآورشد: در طول 6 ماه گذشته که به عنوان شهردار تبریز حضور داشته ام سعی به شفاف‌سازی داشته ام و  سعی کردم مشکلاتی که از بابت بدهی های شهرداری بوده به صورت مستند شفاف‌سازی کنیم و بدهی ها را به صورت غیرنقدی تسویه کرده و مشکلات درآمدی را سعی می کنیم مدیریت کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به تعداد کارکنان شهرداری تبریز گفت: تعداد کارکنان شهرداری تبریز قابل توجه است ولی سعی میکنیم وضع موجود را حفظ کنیم و هیچ کس را اخراج نکنیم.

مهندس شهین باهر ادامه داد: اعتقاد داریم کارد شهرداری تبریز به هر شکل افرادی در بدنه شهرداری هستند به هر حال شهروندان ما هستند و نمی توانیم به انواع بهانه اخراج کنیم و سعی می کنیم بهره وری نیروها را افزایش دهیم.

پروژه های نیمه کاره باقی مانده به اتمام می‌رسد

شهردار تبریز با اشاره به اینکه اولویت اول شهرداری تبریز برای سال جدید اتمام پروژه های نیمه تمام است یادآورشد: به دنبال تعریف و اجرای برخی پروژه های جدید پروژه های نیمه تمام گذشته را اجرایی میکنیم.

مهندس شهین باهر با اشاره به درآمد های شهری اظهارکرد: متاسفانه بحث درآمد های پایدار شهری با تصمیمات دولت کاهش پیدا کرده است و شهرداری در مدیریت درآمد با مشکلات بسیاری مواجه است اما ما سعی می کنیم کالبد شهر را به بهترین نحو حفظ کنیم.تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی

شهردار تبریز در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع مهم صنعت گردشگری و معرفی تبریز به عنوان شهری گردشگرپذیر گفت: شهرداری تبریز در حوزه گردشگری اقدامات بسیاری انجام داده که شاید وظیفه اصلی شهرداری نیست اما نمی توانیم منتظر بمانیم که سایر سازمان ها وارد عمل شوند و اعتقاد داریم هزینه در حوزه گردشگری سرمایه گذاری است هزینه نیست.

شهین باهر همچنین گفت: 2018 نقطه عطفی برای تبریز بوده و آغاز رونق صنعت توریست در این شهر است سعی می کنیم این سال را آغازی برای رونق گردشگری تبریز در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: ادعا نداریم کارهای ایده آلی برای تبریز صورت گرفته است اقدامات محدودی که انجام داده ایم اما با اطلاع رسانی مناسب تبریز در رسانه های بین المللی مطرح شد.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه توریست خارجی در تبریز یادآور شد: شهروندان تبریز در ایام عید نوروز شاهد افزایش قابل توجه مسافران بودند و امروز هم مسافران خارجی را در بستر شهر می بینیم.

شهردار تبریز اظهارکرد: در راستای برنامه های تدوین شده 2018 و رویدادهای اتفاق افتاده سعی می کنیم روال را ادامه دهیم و با شرکت های مسافرتی و تشویقاتی که برای آن ها در نظر می گیریم.

وی همچنین گفت: هر روشی که بتواند تبریز را به عنوان شهر گردشگری معرفی کند سعی می کنیم از آن بهره‌برداری کنیم.

ثبات اقتصادی درشهرداری تبریز

شهردار تبریز با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: تنها شهرداری که در آستانه عید نوروز  شاهد تجمع طلبکاران نبود شهرداری تبریز است در این مدت سعی کردیم وضعیت درآمدی و هزینه شهرداری را به آرامش و تثبیت برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشگیری از فساد اداری یادآور شد: تغییر افرد و اشخاص راهگشای پیشگیری از فساد اداری نبوده و این مسائل نیست بلکه باید روش ها را تغییر دهیم و نقاظ ضعف شناسایی و تقویت کنیم.

مهندس شهین باهر ادامه داد: در کنار این قضایا سعی کرده ایم هزینه های شهرداری را کاهش دهیم البته مدعی ریخت و پاش در گذشته نیستم اما سعی می کنیم این مسائلرا مدیریت کنیم.

وی همچنین گفت: ما باید از اجرای پروژه های ویترینی که نفعی برای مردم ندارند اجنتاب کنیم.

شهردار تبریز ادامه داد: فصل الخطاب همه ما قانون است حتی اگر آن را دوست نداشته باشیم بحث های فنی و اجرایی باید درست و دقیق انجام گیرد و ما در این چهارچوب حرکت خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بستر شهر گسترده است و در موضوعات مختلف نظرات متفاوتی وجود دارد ولی ما آنچه که به نفع مردم است و با ملاک قانون حرکت خوهیم کرد.

                                                          روابط عمومی شهرداری منطقه 3 تبریز


اصغر قلی پور