• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
پنجشنبه
فروردين 1399
14
قمری:09 شعبان 1441

میلادی:2 آوریل 2020
 
تاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1398     |     کد : 4148

در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین برگزار شد؛

شب شعر انقلاب به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

به مناسبت گرامیداشت چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مراسم شب شعری با عنوان "شب شعر انقلاب" در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه 3 تبریزبرگزار شد.

 به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 3 تبریز؛ شامگاه دیروز مراسم شب شعری با حضور شعرایی از شهر تبریز به مناسبت گرامیداشت چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین برگزار شد.
در این شب شعر، شاعران حاضر در جلسه هر کدام به جایگاه شعر و شاعر در روند و جریان انقلاب اسلامی ایران اشاره کرده  و در شور و شعور و حال و هوای انقلاب برای حضار شعرخوانی کردند.
جواد عزیز‌پور، محمد رائف، علی اصغر شهابی، فرید کریم‌زاده، استاد حسین‌ ضیاء، فرزانه دهقان‌نژاد و عربی نژاد، شاعرانی بودند که به مناسبت گرامیداشت چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در این "شب شعر انقلاب" شعرخوانی نمودند.
مدیر مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه حسین مدرس‌زاده نیز در مراسم "شب شعر انقلاب"، با عنوان " جایگاه شعر و مقام شاعری و نظری موجز به شعر انقلاب" برای شاعران و میهمانان حاضر در سالن آمفی تئاتر مجتمع به سخنرانی پرداخته و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با توجه فضای اجتماعی و سایر عوامل، شعر نو به نوعی رکود دچار شده و دگرباره شعر سنتی با رگه‌هایی با پرداخت با مضامینی همچون استکبار ستیزی، توان معنوی و والای معمار کبیر انقلاب، غرب ستیزی و سوگ‌سروده هایی در رابطه با شهداء و ایثارگران و...به منصه ظهور رسید.


مدرس‌زاده افزود: در حقیقت می‎توان گفت که آبشخور معنوی انقلاب اسلامی، بزرگترین علتی بود که بار دیگر شعر را به سمت وادی حق و حقیقت کشاند.
وی رسالت شاعر در رابطه با انقلاب و مضامین و مفاهیم مرتبط با آن را مخالف عزلت و بی تفاوت دانسته و گفت: شاعر باید در رابطه با انقلاب و مضامین انقلابی فعال بوده و همیشه در صحنه باشد.
مدیر مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین در این رابطه به مثنوی مولانا اشاره کرده و گفت: مولانا نیز فعال بودن در رابطه با این مضامین را صیقل روح عنوان نموده و همچنین راه شناخت خویشتن خویش و تزکیه نفس ذکر کرده است.
 


 
                                              امور ارتباطات شهرداری منطقه 3 کلانشهر تبریز
 


اصغر قلی پور
نوشته شده در   پنجشنبه 17 بهمن 1398  ساعت  10:42   توسط   اصغر قلی پور    تعداد بازدید  106