• گل ارتش
  • گل مرکز
  • باغ امامی
  • گل 15
  • گل ارتش
  • دانشگاه هنر
  • گل 15
 
  امروز
پنجشنبه
فروردين 1399
14
قمری:09 شعبان 1441

میلادی:2 آوریل 2020
 
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398     |     کد : 3931

مدیر املاک شهرداری منطقه 3 تبریز :

اسناد مالکیت 27 قطعه ملک بلاتکلیف کوی زمزم صادر شد

اسناد مالکیت 27 قطعه ملک بلا تکلیف کوی زمزم واقع در جنب دانشگاه پیام نور خیابان امامیه با تلاش مدیر املاک ، معاون مالی و اقتصادی و شهردار منطقه 3 تبریز صادر و مشکلات قطعات مذکور حل شد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 3 تبریز؛ با تلاش مدیریت و پی‌گیری های کارشناسی معاون مالی و اقتصادی و شهردار منطقه، مشکلات اهالی ساکن در 27 قطعه بلاتکلیف کوی زمزم واقع در جنب دانشگاه پیام نور خیابان امامیه از بابت سند مالکیت حل شد.


رشید شه‌شهی معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه با اعلام خبر فوق گفت: شهرداری منطقه 3 در کنار اجرای تعهدات قانونی خود در حوزه عمران و آبادانی و کارهای خدماتی و...، خود را  بی تفاوت در حل مشکلات ساکن در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه 3 نمی‌داند .
وی افزود: با حمایت های شهردار منطقه و تلاش های کارشناسی واحد املاک منطقه و راس آن مدیریت خلاقانه و مجددانه مدیر واحد املاک منطقه احد محمودپور توانستیم مشکلات سند این قطعات را حل کنیم.


احد محمودپور مدیر املاک شهرداری منطقه نیز در جلسه با جمعی از شهروندان ساکن در این کوی گفت: با راهنمایی های شهردار و معاون مالی و اداری شهرداری منطقه اسناد مالکیت 27 قطعه ملک بلاتکلیف کوی زمزم  صادر شد.
مدیر املاک شهرداری منطقه ادامه داد: خانوارهای ساکن در 27 قطعه ملک واقع در منطقه مسکونی مذکور به خاطر عدم اسناد مالکیت ،دچار مشکلات متعددی همچون عدم امکان دریافت تسهیلات بانکی، عدم امکان بهسازی و تجدید بنا، کاهش ارزش منطقه ای املاک و مشکلات متعدد دیگری در فروش املاک فوق شده بودند.
وی افزود: صدور سند این قطعات دارای اعیانی از 25 سال پیش تا بحال به خاطر تداخل پلاک مجاور، سهل نبودن اخذ سند مالکیت از طریق قانون تعیین تکلیف داخل قطعات در نقشه تفکیکی اولیه، در دسترس نبودن تعدادی از وراث پلاک های مادر و واقع شدن قسمتی از محدوده تفکیکی به عنوان محوطه مدرسه با مشکلات عدیده ای مواجه شده بود.
محمودپور ادامه داد: صدور اسناد مالکیت با تلاش و راهنمایی‌های شهردار منطقه داوود طالب نژاد، رشید شه شهی معاون مالی و اقتصادی و مدیر کل اداره املاک و مستغلات شهرداری تبریز علی‌رضا داستان و همکاران وی امکان پذیر شد.
مدیر املاک منطقه، تعداد خانوارهای درگیر مشکل در این منطقه مسکونی را در حدود 80 خانوار عنوان کرده و گفت: علاوه بر از افزایش ارزش ملکی قطعات مذکور بعد از صدور سند مالکیت  ، امکان تجدید بنا و ساخت و ساز مبتنی بر قانون برای اهالی این قطعات فراهم شده است.
وی، منافع معنوی این اقدام برای شهرداری منطقه را نیز کاهش مراجعات شهروندان به جهت حل مشکلات شهروندان ساکن قطعات مذکور و منافع مادی برای شهرداری را درآمد حاصل از حوزه اخذ عوارض پروانه و ... برشمرد.
محمودپور از موارد مشابه در سطح حوزه شهرداری منطقه 3 تبریز ، به صدور 17 سند مالکیت در کوی اطلس واقع خیابان جلالیه و در مراحل نهایی بودن صدور سند مالکیت 21 قطعه در کوی شهید صمدی خیابان لاله اشاره کرد.
 
                                         امور ارتباطات شهرداری منطقه 3 کلانشهر تبریز
 


اصغر قلی پور
نوشته شده در   سه شنبه 16 مهر 1398  ساعت  14:35   توسط   اصغر قلی پور    تعداد بازدید  160